Önleyici Botoks Uygulamaları

Önleyici botoks uygulamaları “preventetive botoks” olarak da bilinen bir botox türüdür. İzmir’de son zamanların popüler botoks uygulamalarından olan önleyici botoks günümüzde 20’li yaşlardaki gençler arasında oldukça popüler bir hal almıştır.

Cildinizi koruma altına alan ve yaşlanmaya karşı uygulamalardan birisi haline gelen bu botoks tedavisine genç yaşlarda başlamak ilerleyen dönemlerde cildinizin yeniliğini ve estetik görünümünü kaybetmemesi açısından oldukça önemlidir. Önleyici botoks uygulamaları ile kişilerin yüzleri deforme olmaya başlamadan önce yapılan uygulamalarla kırışıklıklar oluşmaya başlamadan önlemler alınabilmektedir. Alınan bu önlemlerle kişilerin yüzlerinde pürüzsüzlük olmaması ve yüzün deforme olma süresinin uzatılması kişilerin her yaşta genç görünmesinde etkili olmakla beraber ilerleyen yaşlarında yaşlılık belirtilerinin geç oluşmasında etkili olmaktadır.

Kişiler eğer önleyici botox tedavilerine 20’li yaşlarda değil de 30’lu yaşlarda başladıysa yapılan tedavilerle yalnızca kırışıkların azalması sağlanabiliyor. Bu yüzden alanında uzman hekimler yaşlılıktan kaynaklanacak olan kırışıklıkları engellemek ve pürüzsüz bir görünüme kavuşmak isteyen kişilerin bu tedavi yöntemini 20’li yaşların başında başlamasını önermektedir.

Önleyici Botoks Uygulamaları İle Daha Genç Görünebilirsiniz

Önleyici botox uygulamaları yaptıran kişiler uygulamanın yapıldığı yaştan daha genç görünmektedir. Genellikle 20’li yaşlarda yapılan tedavilerde kadın ve erkek ayırmaksızın kişilerin 18 yaşındaki görüntüsüne kavuşabildiği bilinmektedir. Özellikle gençliği koruyabilmek için yapılacak önleyici botox uygulamasında bu yaşların avantajlı olduğu bilinmektedir. Eğer kişiler botoks uygulamalarına geç kaldıysa yalnızca kırışıklıklarından kurtulabilmekte ve pürüzsüz bir görünüme kavuşması zorlaşmaktadır.

  • Önleyici botoks uygulamalarını 30’lu yaşlarında 20’li yaşlarındaki bir görünüme kavuşmaktadır.
  • Önleyici botox uygulamaları ile 40’lı yaşlarındaki kişiler 30’lu yaşlardaki görünümlerine kavuşmaktadır.

Sizi yaklaşık 10 yaş daha genç gösteren bu botoks uygulamasını yaptırırken de özellikle dikkat etmeniz gereken unsurlar bulunmaktadır. Uygulamalardan tam verim alabilmek ve tedavinin doğru bir şekilde başlamasına olanak sağlamak için uzman bir hekimden yardım almalısınız. ilk botox tedavinizi gerçekleştirdikten sonra yapmanız gereken ise ilk dönemlerde kuaför, sauna ve spor salonu gibi alanlarda bulunmamanız olacaktır. Botoks uygulamaları etkisini 4-6 ay süre ile gösterdiği için ikinci bir uygulamayı yaptırmak istediğiniz takdirde botoks tedavisine başladığınız doktorunuzla beraber hareket etmeniz tedavinizde başarılı olmanızda etkili olacaktır. İzmir’de bir botox doktoru arıyorsanız botox İzmir web sitesi sahibi Prof. Dr. Ufuk Bilkay’ı önerebiliriz.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *