Köpek Maması Markaları

Köpekler doğumlarından, yaşlılıklarına kadar olan evrede çeşitli metabolizma ve fiziksel özellikler açısından değişimler gösterirler. Bu yönden evcil köpeğinizin sağlıklı bir şekilde yaşlılığının sonuna kadar olan sürede hayatını sürdürebilmesi için kaliteli mamaları tercih etmeniz gerekir. Doğal mamalar ile beslenen köpekler, bu mamalardan elde ettiği besinler değerleri ile gelişim gösterirken, hem fiziksel hem de psikolojik olarak sağlıklı kalır. Bu yazımızda Türkiye’de temin edilebilen köpek maması markalarından bazıları hakkında bilgi sağlayacağız.

Unutmamalısınız ki tercih edeceğiniz köpek maması köpeğinizin yaşına ve sağlık durumuna göre farklılık göstermelidir. Yavru köpek için yavru maması, yaşlı köpek için yaşlı köpek maması tercih edilmelidir. Ayrıca köpeğinizin ırkı ve fiziksel özelliklerine göre de mama seçeneğinizi ayarlamanız gerekmektedir. Yüksek kalite markaların birçoğu çeşitli ırklara ve yaşlara göre özel olarak mama üretmektedir.

ALPHA DOG

Dünya çapında üne sahip olan köpek maması markası olan Alpha Dog, sıklıkla 1 ile 8 yaş arasındaki köpekler için önerilmektedir. Yetişkin yaş grubundaki köpeklere özel olarak üretilen Alpha Dog mamaları, yüksek besin değerleri ile köpeğinizin yetişkinlik döneminde ihtiyacı olan enerjiyi ve proteini sağlar. Sebze, pirinç, hayvansal yağ, et ürünleri ve tahıl içeren; bu anlamda da geniş bir yelpazede besin değerleri yüksek olan Alpha Dog köpek maması köpeğinizin iskelet ve kas yapısının gelişimini desteklerken, diş ve çene yapısını da yaşlılık dönemine kadar büyük ölçüde destekler.

N&D

Oldukça kalabalık bir mama kataloğu bulunan N&D, İtalyan asıllı köpek maması markasıdır. Farmina firması tarafından üretilen N&D köpek mamaları, kuru mama üretimi yaparken Vanguard teknolojisinden faydalanmaktadır ve bu sayede de üretilen mamaların vitamin ömrü daha uzun olmaktadır. Tahılsız mama grubu da bulunan N&D’de bu mamalarda %70 et ve %30 meyve ve sebze içeriği görülür. Doğal köpek maması üretiminde öncü markalar arasında yer alan N&D, Türkiye’de de yoğun olarak tercih edilen ve veterinerler tarafından tavsiye edilen bir markadır.

Reflex

Besin değerleri açısından yüksek bir orana sahip olan mamalar üreten Reflex markasının mamaları, genellikle daha uygun fiyatlı köpek maması grubunda yer almaktadır. Köpeğinizin beslenmesi için ihtiyacı olan besin değerlerini sağlayan mamalarında tavuk ve tavuk eti ürünleri, çeşitli vitaminler, mineraller, ciğer aroması, hayvansal yağ sunan markanın mamalarından faydalanarak yavru, yetişkin ve yaşlı köpeklerinizin beslenme programını düzenleyebilirsiniz.

Kaliteli Köpek Maması Markaları Pet Besinleri Adresinde

Evcil köpeklerinizin hangi yaş grubunda olursa olsun kaliteli bir şekilde beslenebilmesi için ihtiyacınız olan uluslararası köpek maması markalarından faydalanmak ve mamalar hakkında bilgi almak için ve anında köpek maması almak için Petbesinleri.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz. Pet Besinleri kataloğunda yer alan mamaların kalite standartlarını özel olarak incelemekte ve buna göre listelemekteler. Bu anlamda dünyanın önde gelen markalarını Türkiye’de evcil kedi ve köpek besleyenlere sunmaktan gurur duymaktalar. Ayrıca çeşitli köpek ve kedi ürünleri, aksesurarları da online petshop sitesi Petbesinleri.com.tr üzerinden satılmaktadır. Siparişini verdiğiniz ürünler aynı gün kargolanmakta ve en kısa süre içerisinde adresinize teslim edilmektedir. 2010 yılından bu yana sunduğumuz tüm hizmetlerde tüm kedi ve köpeklerin sağlığını önemsiyorlar.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *