Güneş Enerji Paneli Kurdurarak Kazanç Sağlamak

Güneş Enerji Paneli kurdurarak kazanç sağlamak son dönemlerde birçok kişinin yöneldiği ve kısa sürelerde Panel kurdurma masraflarını çıkararak kazanç sağlamaya başladığı bir yöntemdir. Güneş Enerjisi yenilenebilen ve sürekli olarak var olan bir enerji kaynağı olduğu için güneş ışınlarından enerji üretmek oldukça kolaydır. Kişiler bu enerji üretimi ile hem kendi elektriklerini üretebilmekte hem de üretim sonrasında artan elektriği satarak kazanç sağlayabilmektedir. Genel olarak güneş enerjisi kurdurarak kazanç sağlamak isteyen bir vatandaşın yapması gereken abonelik başvuruları yapmak ve yapılan başvurular sonucunda enerji panellerinin kurulumu ve kurulan güneş enerjisi panellerinin bağlanması için bir elektrik firması ile anlaşarak ilgili işlemlerin yapılmasıdır.

Güneş Enerji Paneli Kurdurarak Kazanç Sağlamak İçin Yapılması Gereken Başvurular

Güneş Enerji Paneli kurdurarak kazanç sağlamak isteyen kişiler tarafından yapılması gereken başvurular bulunmaktadır. Genellikle kişilere önerilen bir husus ise bu başvuruların yapılmasından önce bir elektrik firması ile görüşerek gerekli ölçüm ve analizlerin yapılmasıdır. Başlangıç aşamasında yapılan bu görüşme devlete yapılacak başvurulardan olumlu bir yanıt alma ihtimalini arttırmaktadır.

Kişiler panel kurulumu için öncelikle bir elektrik abonesi olmalıdır. Elektrik aboneliği bulunmayan kişilerin ilgili firmaya giderek elektrik aboneliği için başvuru yapması gerekmektedir. Abonelik açılım işlemleri bulunulan bölgeye göre aynı gün içerisinde veya ertesi gün sonuçlanarak elektrik bağlantısı yapılmaktadır. Bunun sonrasında kişiler elektrik aboneliği olan şirkete gitmeli ve Güneş Enerji Paneli kurdurmak istediğini belirtmelidir. Bu aşamada kişilerin ilgili işlemlerinin başlatılması için başvurular alınacaktır.

Güneş Enerjisi Paneli kurdurarak kazanç sağlamak isteyen kişiler ilgili başvuruları yaparken bağlantıların yapılacağı arazi tipini gösteren, kiracıysa kira sözleşmesinin kendi adına olduğunu gösteren ve evin çatı yapısını gösteren belgelerini başvuru esnasında yanında bulundurmalıdır. Yapılan bu başvurulardan sonra kişiler kazanç sağlamak istiyorsa Lisanssız Elektrik Üretim Başvurusu yapmalıdır. Lisanssız Elektrik Üretim Başvurusu yapan kişilerin başvuruları Türkiye Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi (TEDAŞ) tarafından incelenecek ve değerlendirilecektir.

TEDAŞ Bölge İncelemeleri Ve Tespitleri

Güneş Enerjisi Paneliyle kazanç sağlamak için başvuru yapan kişilerin başvurularını inceleyen firma olan TEDAŞ yaptığı incelemelerde belirli şeylere dikkat etmektedir. Bu yüzden kişiler başvuru yapmadan önce ve TEDAŞ incelemesinden önce belirli bir firma ile anlaşarak inceleme yaptırdığı takdirde onay alma süreci artacaktır.

Güneş Enerji Paneli kurdurarak kazanç sağlamak için yapılan başvurunun son aşaması olan TEDAŞ incelemeleri hem elektrik hatlarını incelemeye yönelik incelemelerken hem de ev konumunda yapılacak incelemelerdir. TEDAŞ bu aşamada bölge incelemeleri yaparken bölgenin gerilim ve güç değerlerine, kısa devre ihtimallerine ve topraklanma olup olmamasına dikkat etmektedir. Kurum bu unsurlarda problem bulmadığı takdirde kısa süreler içerisinde onay işlemlerinizi başlatacaktır. Kişiler onay aldıktan sonra bir anlaşmalı oldukları elektrik firması ile iletişime girerek Güneş Enerjisi Paneli kurdurma işlemlerini gerçekleştirebilmektedir.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *